Camelia Shiseido
Arts

Sanat yoluyla güzelliği paylaşmak

Shiseido ilk günden beri sanatı beslemekte ve desteklemekte. Kurucu aile sanat ve bilimi birleştirme isteklerinde oldukça tutkuluydu ve Avrupa sanatı, kültürü ve tasarımlarına olan büyük hayranlıkları Shiseido’nun hayal gücünü yıllar boyunca yansıttı.

1919’da Shiseido Galerisinin başlangıcıyla birlikte, Shiseido gelecek vaat eden Japon sanatçıları desteklemeye ve yetiştirmeye devam etti. Japonya’da hala işletilen en eski sanat galerisi olduğu söylenen galeri, bir çoğu daha sonra Japon sanat alanına büyük katkılarda bulunan sanatçıların başlangıcı sayılabilecek, 3100’den fazla sergiye ev sahipliği yapmıştır. Fukuhara ailesi ayrıca fotoğrafçılığın bi sanat olarak Japonya’daki gelişimiyle de ilgilenmiştir.

Japonya’nın Kakegewa kentindeki Shiseido Sanat Evi, Shiseido’nun sahip olduğu oldukça geniş çağdaş sanat ve tasarım koleksiyonunu 1978’den bu güne sergilemektedir.

1983 yılında «güzelliği ifade eden sözcüklerin gücünü yükseltmek» amacıyla Çağdaş Şiir Sanatı için Hanatsubaki Ödülü verilmeye başlandı.

Arts Arts