Camelia Shiseido
1
Eylül 2013
Shιseιdo Salonu

SHISEIDO SALONU

Shiseido Asya’da Avrupa’dan ilham almış aşçılık ve fırıncılık için emsalsiz bir tutku ve bilgi birikiminin kurulduğu ilk günden bu yana işlendiği bir marka.

1872’de Ginza, Tokyo’da açılan ilk batı tarzındaki eczanenin ardından Kurucu Arinobu Fukuhara 1902’de eczaneye bir soda çeşmesi kurdu. Birleşik Devletlerden gelen çeşme Japonya’da az bulunur bir hizmet sunarak ve zamanından ileride olan vizyoner Fukuhara’nın hikâyesine de vesile oldu. Öyle ki, zamanında Shiseido’dan kitaplarda ve yayımlarda alıntı bile yapılmıştı.

Ve böylece başladı…

İstek üzerine, Shiseido Soda Çeşmesi gelişerek kendi binasına dönüştü ve Temmuz 1928’de orijinal Shiseido Dondurma Salonu tamamlanmış oldu. Kenjiro Maeda tarafından tasarlanan, lüks iç mimarisi, canlı müzik için bir orkestra kutusuyla Japonya’ya bütünüyle orijinal bir tecrübe sunuyor.

Ve bugün…

2001 yılında tekrar tasarlanan Salon bugün hareketli restoran çevrelerinde leziz yemekleriyle tanınıyor. Üst katta soda baloncukları ve lezzetli pastalar bulunan Salonun alt katındaki mağazasında elde yapılmış hamur işleri ve güzel şaraplar zarif bir kaçış imkânı sunuyor.